10 - 13 maj 2022
För utställare
Ju tidigare du gör dina beställningar desto smidigare går ditt mässdeltagande.

Nedan hittar du de viktigaste hålltiderna inför ditt mässdeltagande. Observera att varje deadline är absolut sista datum men du kan gärna göra dina beställningar i god tid innan.

12 mars 

Maskinblanketten
Maskinblankett för maskiner över 2000 kg.
Till blanketten>>

Katarina Persson Löf
+46 36 15 21 48
katarina.persson@elmia.se

12 mars 

Mässkatalog-Företagspresentation, Medutställare, Agenturer, Varumärken, Produktregister
Mässkatalogen online publiceras den 12 mars men kommer att uppdateras fram till mässan.

Siv Karlsson
+46 36 15 22 06
siv.karlsson@elmia.se

27 mars

Inredning och Design
Därefter tillkommer 50% påslag på våra priser.

Monia Ly
+46 36 15 21 26
monia.ly@elmia.se

Stick ut under mässan - reklamexponering på Elmia
 Läs mer här>>

Bengt Johansson
+46 36 15 22 71
bengt.johansson@elmia.se

Utställarkort, Byggnationskort och Parkeringsbiljett
Skrivs ut via Mina sidor

Siv Karlsson
+46 36 15 22 06
siv.karlsson@elmia.se

20 april 

Kvällsaktiviteter i montern
Anmäls via Mina sidor

Siv Karlsson
+46 36 15 22 06
siv.karlsson@elmia.se

Elmias utställarförsäkring
Info om försäkringen>>
Skadeanmälan>>

Anneli Dahlgren
Länsförsäkringar
+46 8 588 400 60
anneli.dahlgren@lansforsakringar.se

Lotten Jansson
Länsförsäkringar
+46 8 588 423 11
lotten.jansson2@lansforsakringar.se

24 april 

Tryckta inbjudningskort

Siv Karlsson
+46 36 15 22 06
siv.karlsson@elmia.se

Pressmaterial till Pressrum
Den naturliga mötes- och arbetsplatsen för de journalister som besöker mässan.

Johan Larsson
+46 36 15 20 27
johan.larsson@elmia.se

24 april

transport@elmia.se
Tel: +46 36 15 22 85, +46 36 15 22 86

Spedition/Transport Utrikes
+46 70 315 23 33